1. Urządzenia elektryczne
  • Zapoznanie z rolą urządzeń elektrycznych w życiu codziennym i niebezpieczeństw związanych z prądem.
  • Dawniej i dziś – rozwój techniki
  • Kształcenie umiejętności rozpoznawania dźwięków z otoczenia, ćwiczenia słuchowe. (Odtwarzanie nagrania odgłosów urządzeń elektrycznych).
  • Zapoznanie dzieci z innym źródłem prądu jakimi są baterie. (Co to są baterie i do czego służą?).
  • Uświadomienie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących korzystania z urządzeń elektrycznych podłączonych do sieci.
  1. Tydzień z nauką – badamy, eksperymentujemy, wnioskujemy
  • „Tęcza na talerzu” – zalety zdrowej żywności, szkodliwość sztucznej żywnośc przepełnionej cukrem i barwnikami. Rozpuszczalność w wodzie: soli, cukru, mąki i

kawy.

• „Magnes” – zabawy badawcze. Poznają właściwości magnesu. Wiedzą jakie przedmioty przyciąga magnes. Poznają i nazywają różne materiały (np. plastik, szkło, papier, metal itd.)
  • „Papierowe kwiaty” – obserwują jak zachowują się papierowe kwiaty w wodzie. Wiedzą z czego zrobiony papier. Wartości ekologiczne – szanujemy przyrodę, wykorzystujemy prawidłowo kartki do rysowania. Wzbogacają wiedzę.
  • „Co pływa, co tonie?” – poznają zjawisko pływania i tonięcia ciał. Uczą się wyciągania wniosków na podstawie zaobserwowanych zjawisk.
  • „Balon, który dmucha się sam” – poznają trzy stany skupienia. Wzbogacają wiedzę.
  1. Idą święta
  • Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia
  • Wzajemne okazywanie sobie uczuć, mówienie o nich – tworzenie wzajemnych relacji opartych na szacunku, akceptacji i miłości
  • Poznawanie tradycji związanych ze świętami i uczestniczenie w nich.
  • Aktywne uczestniczenie w przygotowaniach świątecznych: dekoracje, wiersze, kolędy, piosenki, prace plastyczne
  1. Edukacja matematyczna
  • Tworzenie, uzupełnianie zbiorów wg. 1 i 2 podanych cech wspólnych
  • Tyle samo, więcej, mniej – szacowanie, określanie
  • O ile jest więcej, o ile jest mniej – przeliczanie na konkretach (na miarę możliwości dzieci)
  1. Przygotowanie do nauki czytania i pisania
  • Wdc. poznajemy litery drukowane duże i małe.
  • Ćwiczenia fonemowe – wyróżnianie pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie.
  • Kształtowanie małej motoryki w pracach plastycznych (różne techniki)
  1. Współpraca z rodzicami
  • 7.12.20. Mikołajki w przedszkolu
  • 15.12.20. – zabawa z Mikołajem przy choince
  • Ogłoszenia, informacje dla rodziców na tablicy informacyjnej w szatni oraz na stronie przedszkola.

Bardzo dziękujemy mamie Kuby P za materiały edukacyjne dla dzieci:

– książki „Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki, czyli dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy” i „Apetyt na zdrowie, czyli o zasadach prawidłowego odżywiania, świadomym kupowaniu i nie marnowaniu żywności”

– słoniki skarbonki

– opaski odblaskowe

– książeczki do kolorowania

– ołówki

– żyrafki

– kolorowanki

– karty pracy

Serdecznie dziękujemy mamie Tomka za wieszak stojący.