1. JESTEŚMY STARSZAKAMI
  • „Lubimy przychodzić do przedszkola” – wymienia imiona kolegów i  koleżanek, poznaje graficzny zapis swojego imienia, uczestniczy w zabawach ruchowych w sali i ogrodzie przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
  • „Kontrakt” – ustalamy zasady. Wymienia ustalone zasady funkcjonowania w grupie (kontrakt grupowy) i stara się ich przestrzegać. Założenie „Kącika zgody”
  • „Każdy z nas jest inny” – wyraża i nazywa różne emocje, dzieli nazwy zabawek na sylaby, poprawnie nazywa części ciała, maluje postać ludzką.
  • Temat w literaturze i plastyce, odwołanie się do wiedzy i doświadczeń dzieci.
  1. ULICZNE SYGNAŁY
  • „Wiemy, jak przechodzić przez jezdnię” – rozpoznaje prawidłowe

i nieprawidłowe zachowania pieszych i kierowców na ulicy, wymienia miejsca, w których można przechodzić przez jezdnię.

• „Samochody specjalistyczne” – rozpoznaje różne pojazdy specjalistyczne, zna numery alarmowe  telefonów, liczy sylaby w słowach
  • „Bądźmy ostrożni” – rozpoznaje wybrane znaki drogowe, łączy kształt znaku z jego rodzajem, stosuje zasady bezpieczeństwa na drodze.
  • Prace plastyczne, wiersze, opowiadania, dźwięki wokół nas – pojazdy
  1. „KOLORY JESIENI”
  • „Jesień w lesie” – łączy fazy rozwojowe drzewa liściastego z porami roku, nazywa części drzewa
  • dzieci znają i rozróżniają wybrane: grzyby, drzewa, zwierzęta leśne
  • określają zachowania zwierząt jesienią
  •  podają charakterystyczne cechy jesieni
  •  stosują kolory jesieni w plastyce
  • Wiersze, opowiadania, praca z obrazkiem, his. obrazkowa.
  1. EDUKACJA MATEMATYCZNA
  • „Pory roku” – rytm wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej. Przewidywanie, kolejność, kontynuacja
  • klasyfikacja – grzyby jadalne i trujące, drzewa iglaste i liściaste
  • zabawy liczmanami – liczenie przez działanie, układanie wzorów, symboli, podawanie liczby wykorzystanych liczmanów
  • Figury geometryczne – rozróżnia, wskazuje, nazywa (utrwalanie)

Praca edukacyjna prowadzona na dwóch poziomach z uwzględnieniem:

• Stopniowania trudności
  • Pomocy nauczyciela
  • Pracy w zespołach
  • Pracy indywidualnej z dzieckiem
  1. WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI
  • Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność i aktywny udział w zebraniu organizacyjnym 3.09.20.
  • Bardzo dziękujemy za wyprawki dla dzieci
  • We wrześniu badania logopedyczne 5 – latków
  • We wrześniu zapisy na zajęcia dodatkowe
  • Życzymy udanej współpracy.