Spotkanie z pisarzem.

W piątek, 9 grudnia dzieci z gr. „Świetliki”, „Motylki” i „Biedronki” wzięły udział w spotkaniu autorskim z Jakubem Skworzem – pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Tematem spotkania była „Psia przyjaźń, czyli zwierzę w domu to nie zabawka”. Razem z Gościem przedszkolaki poznały Olę, bohaterkę wierszowanych książeczek, która marzy o puchatym przyjacielu. Obejrzały także kolorowe ilustracje, rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania. Autor zabrał dzieci również w świat chemii i zachęcał do poznania postać Mani, czyli Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały Pana Jakuba i z zaangażowaniem brały udział w spotkaniu. Zabawa była przednia. Bardzo miło spędziliśmy czas 🙂

Jakub Skworz jest między innymi autorem książek: Mania Skłodowska: wybitna uparciuszka, Adaś Mickiewicz: łobuz i mistrz oraz serii o Księżniczce Adeli.

Spotkanie z pisarzem zorganizowano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.